Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 171 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Trasy Biegowe w Mysłowicach - Janów Miejski

piątek, 29 maja 2009 17:35
Skocz do komentarzy

 

Udało mi się wreszcie ukończyć mapkę z trasą biegową z okolic Janowa Miejskiego dzielnica Mysłowic. W legendzie dość mam nadzieje czytelnie rozpisane kilometry oraz 3 wstępne treningi na podanej trasie. Do zrobienia pozostały mi zdjęcia tej trasy, które systematycznie będę robił i w czerwcu powinny wszystkie się pojawić na blogu. Dodatkowo pozostało kilka ciekawych ścieżek do opisania, ale to powinienem poprawić już w przyszłym tygodniu. W przygotowaniu są trasy biegowe z dzielnicy Ćmok i Morgi - mapki powinny się pokazać już w II połowie czerwca a zdjęcia koniec lipca początek Czerwca.

 

 Legenda do Mapki nr 1                   

Pełne kółko - 2,18 km
Ulica Batorego przez A,B,C,T - 2,41 km
Ulica Batorego przez A,B,C,D,P - 2,20 km
Ulica Batorego przez A,B,C,P - 1,70 km
Podbieg = 100 m 

Mój Start
 do ulicy Batorego                     0,59 km
Od ulicy Batorego do Kółka A                   0,68 km
A do B w prawo do zakrętu                     0,31 km
B do rozwidlenia C                                 0,13 km
C do podbiegów podbiegu                       0,58 km                     
C do ul. Strumiennej D                           0,64 km
D do ul. E ścieżka w lewo                       0,25 km
E do skrótu A                                       0,44 km
E do torów T                                        0,62 km
T do A                                                0,45 km
T do skrzyżowania na podbiegu P             0,21 km
D do S skrzyżowania przy torach             0,60 km
S do P                                                0,62 km
T do CD (czerwony znak na drzewie)        0,22 km
 

 

 Legenda do Mapki nr 2

D do S skrzyżowania przy torach                    0,60 km
S do P                                                       0,62 km
S do PS podbiegi przy Torach                         0,90 km
PS podbiegi 110 m
PS do SC do schodów                                   0,13 km
Schody to 19m kąt nachylenia około 45 stopni, 50 schodów
SC kółko do schodów wzdłuż drogi                   0,44 km
PS do R wzdłuż szybu węgla                           0,82 km
R podbieg od drzwi po lewej do końca 130m
R do R1                                                       0,44 km
R1 do ul. Leśna                                             0,35 km
Od ul. Leśna do S                                          0,58 km 

Proponowane Treningi - start od ulicy Batorego:

  1. Fartelek 8km - inaczej zabawa biegowa sam wyznaczasz tempo, a w niektórych miejscach przyspieszenie.

Start ul. Batorego, pod wiaduktem i dobiegamy do kółka kierujemy się w prawo, aż do zakrętu w lewo i dalej leśną ścieżką trzymając się prawej strony dobiegamy do ulicy Strumiennej tu ostro w lewo i przyspieszenie jakieś 100-200 metrów. Dobiegamy do skrzyżowania na podbiegu skręcamy w prawo i dalej w dół polną ścieżką, aż do skrzyżowania S gdzie skręcamy w prawo i biegniemy w dół w stronę rzeki i wzdłuż jej brzegu, mijając stadninę dobiegamy ponownie do ul.Strumiennej ( 3,4 km) to skręcamy w lewo i trzymając się tej strony ścieżki biegniemy aż do punktu A czyli początek koła; (jeśli koło ma początek) dalej w stronę torów, a przed nimi w prawo i w dół ul.Strumienną aż do stadniny i rzeki przed którą skręcamy w lewo i biegniemy trasą już nam znaną tylko w odwrotnym kierunku. W górę do S, potem w lewo od podbiegów i prosto, aż do skrótu A i znajdziemy się na początku kółka (7,2km) i powrót do ul. Batorego prawie 8 km (7,9-8 km).

2. Siła Biegowa 11 km- wersja Podbiegi w kilku seriach

Start ul. Batorego, pod wiaduktem i dobiegamy do kółka kierujemy się w prawo, aż do zakrętu w lewo i dalej leśną ścieżką trzymając się prawej strony dobiegamy do ulicy Strumiennej tu ostro w lewo i prosto aż pod podbiegi - Zaczynamy serie 1. od drzewa zaznaczonego farbą po prawej stronie aż na sam szczyt do kolejnego zaznaczonego drzewa podbieg to 110m . Seria nr. 1 to 6 podbiegów po szóstym biegniemy dalej aż do początku kółka A i kolejno B i C i tu biegniemy prosto trzymając się prawej strony, biegniemy w dół aż do punktu E, tu skręcamy w lewo i jesteśmy znów przy podbiegach robimy serię 2 - 6 podbiegów, po ostatnim podbiegu odwracamy się i skręcamy na wysokości P (6,51 km) i biegniemy wzdłuż torów aż do S , dalej w prawo w dół i wzdłuż rzeki i stadniny D i do góry w stronę podbiegów i 3 seria 6 podbiegów i powrót w lewo w stronę A i dalej do ul. Batorego. ( 11 km )

3. Siła Biegowa 8,3 km- wersja schody

Start ul. Batorego, pod wiaduktem i dobiegamy do kółka kierujemy się w lewo, przy torach w prawo i zaraz przy podbiegach w lewo i biegniemy wzdłuż torów aż do punktu S tam w lewo na tory i wzdłuż torów biegniemy aż do podbiegów PS (2,86 km). W lewo przez tory kolejowe do schodów ( 2,99 km) i tu propozycja treningów:

  1. 10 podbiegów po jednym schodzie + 5 podbiegów po 2 schody
  2. na zmianę po jednym i po dwa schody
  3. 1 podbieg 1 zbieg, w prawo kółko wokół podbiegów ( 0,73 km)
  4. można spróbować treningu ze skokami żabka lub nawet co 3 stopnie, wg uznania.

Po Schodach biegniemy w stronę PS i tu można biegać podbiegi nr 1 po 130m lub biec dalej; w stronę budki załadunkowej wzdłuż szybu z węglem potem skręcamy w prawo aż przystanku na ulicy leśnej ( 4,73 km), dalej do skrzyżowania S i prosto, aż do podbiegu P i tu w lewo w dół aż do ul. Strumiennej D, w prawo w stronę początku kółka A i do ulicy Batorego. (8,3 km) - odległość bez liczenia podbiegów

 

 

 

Podziel się
oceń
0
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

sobota, 18 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  8 540  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

O mnie

Urodzeni w 3 dekadzie są pod dodatkowym wpływem Uranu. Planeta ta obdarza swoich podopiecznych dużą wyobraźnią i idealizmem. Zdaniem astrologów, osoby z trzeciej dekady są najbardziej interesujące i niebanalne z całego znaku K.. Trudno przewidzieć, kiedy osoby działające dotąd logicznie i racjonalnie, wyrwą się spod własnej kontroli i zaczną burzyć dotychczasowy ład. Poprzez niszczenie istniejących struktur i więzi zyskują nowe wartości duchowe i zaczynają wszystko od początku. Wśród K. z tej dekady rodzi się wielu artystów, którzy twórcze niepokoje i wyobcowanie przenoszą na wytwory sztuki. Również z tej dekady wywodzi się liczne grono słynnych myślicieli, filozofów i teologów, gdyż zamknięte w sobie i głęboko wrażliwe K. przejawiają skłonności do abstrakcyjnych spekulacji myślowych i mistycyzmu. Potrafią też czasem zaskakiwać otoczenie nietypowym zachowaniem, oryginalnymi pomysłami, gustami i zajęciami. Niekiedy jest to zachowanie wręcz szokujące, które należy traktować jako wyraz buntu przeciw smutkowi egzystencji. Mimo że K. z tej dekady cechuje wiele odmienności, jednak pozostają one nieodrodnymi dziećmi swojego znaku. Są ambitne, wytrwałe, sumienne i skrupulatne. Każdy podjęty zamiar realizują konsekwentnie z uporem. Mają silne rozwinięte poczucie indywidualności i niezależności, a także skłonności samotnicze. Ta skłonność do izolacji powoduje, że chociaż są głęboko uczuciowe, pozostają często samotne z wyboru lub ze strachu. Potrafią jednak kochać głęboko i wiernie, choć niezwykle trudno jest im okazać swoje uczucia. W trzeciej dekadzie Koziorożca urodzili się m.in.:
Jack London – pisarz, Janusz Kusociński – lekkoatleta, Cassius Clay (Mohammad Ali) – bokser, Paul Cezanne - malarz

O moim bloogu

Niemożliwe to tylko wielkie słowo rzucone na wiatr przez maluczkich, którzy godzą się z naturalną koleją rzeczy, zamiast wykrzesać siły i ją zmienić. Niemożliwe to nie deklaracja. Niemożliwe to nie fa...

więcej...

Niemożliwe to tylko wielkie słowo rzucone na wiatr przez maluczkich, którzy godzą się z naturalną koleją rzeczy, zamiast wykrzesać siły i ją zmienić. Niemożliwe to nie deklaracja. Niemożliwe to nie fakt. To jedynie opinia. Niemożliwe to potencjał możliwości. To wyzwanie. Niemożliwe nie istnieje. Człowiek, który wypowiedział te słowa zakasał rękawy i począł oczyszczać rzekę z nieczystości, które przyniosło miasto, wydawać by się mogło, że wersy jak u Wojskiego brzmieć będą długo i echo ich daleko jeszcze bedzie pobrzmiewać. Nic bardziej mylnego. Z obłedu odsiać Słowa, Wersy i w drogę ...

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 8540

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl